Gruppledare

Arena – el Peter Sandberg

+4670-6808590 psandberg1955@gmail.com

Arena – IT/Telekom/Radio Urban Svensson

+4670-8628654 svensson_urban@hotmail.com

Arena – reklam/banderoll service (infront) Per-Eric Westerlund

+4670-5341029 pereric.westerlund@bredband.net

Arena – reklam/banderoll service (infront) Claes-Göran Jonsson

+4670-5923380 c-g.jonsson@telia.com

Arena – renhållning Anders Jönsson

+4670-6869075 ande2.jonsson@gmail.com

Arena – service/bygggrupp Magnus Monwall

+4672-2404707 Magnusmonwall@gmail.com

Arena – service/byggrupp Sofia Grelsson

+4672-2270527 fiagrelsson@gmail.com

Arena – sponsorservice Stigolof Olofsson

+4670-3311177 stigolof@pqnalden.se

Funktionärer – funktionärsservice Bernth Ohlson

+4670-3132514 bernthohlson@gmail.com

Funktionärer – funktionärsservice Michael Brovinger

+4670-5691909 funktionar@skidskytte.se

Hållbarhet Ulf von Sydow

+4670-5870241 ulf@vonsydow.nu

Logistik – servering, catering Britt Jonsson

+4670-3025240 j.britt@telia.com

Logistik – servering, catering Eva Stambej

+4670-6540298 stambej51@gmail.com

Logistik – Transport/ OC taxi Sven Mattsson

+4670-6517938 svenmattsson@hotmail.com

Logistik – Transport/ OC taxi Mats Smith

+4670-6007220 mats.smith@hotmail.se

Marknad/event – arenaproduktion Per Wiklander

+4670-6885387 per@wiklanders.com

Marknad/event – biljetter Ansv.vipgrupp i biljettgrupp Arctura Agneta Hedlund

+4670-3227076 mab.hedlund@gmail.com

Marknad/event – biljetter Ansv.för biljettkassorna i biljettgruppen Kent Jönsson

+4670-6509456 kent.jonsson@tyfonmail.se

Marknad/event – biljetter Ansv.för scanningsgruppen i biljettgruppen Anna Kristin (Kia) Rydell

+4670-5839668 kia.rydell@telia.com

Marknad/event – biljetter Ansv. Ticketservice i biljettgruppen Susanne Köhler

+4670-7577375 elchsussi@gmail.com

Marknad/event – biljetter Ansv. Biljett VIP WCR Lounge Christer Thylin

+4673-0441501 info@cthylin.se

Marknad/event – biljetter Huvudansv. Biljettgrp o -helpdesk Camilla Ingerhed

+4670-6973033 camilla.ingerhed@skidskytte.se

Marknad/event – Ceremoni Medal Plaza Elisabeth Viggeborn

+4670-1752850 elisabeth@elievent.se

Marknad/event Ceremoni Flower Ceremoni & medaljutdelning Agnetha Bäckman

+4670-5798570 agnetha.backman@telia.com

Marknad/Event Ceremoni – ceremoniansvarig Beatrice Olsson

+4670-6021244 beatrice.olsson@skidskytte.se

Marknad/Event – Sponsorby Joakim Samuelsson

+46 70-5798508 jsamuelsson@hotmail.com

Media – communication Sofia Wrangel

+4670-3611541 wrangel_sofia@hotmail.com

Media – Media Center Grit Wiegand

+4673-8280529 grit.wiegand@regionjh.se

Media – Media Center Lisette Svedberg

+4673-0586870 lisette_svedberg@hotmail.com

Media – Media Center Mia Wiktor

Media – Media Center Jessica Bollnert

+470-2696058 jessica@bollnert.com

Media – spotter (kablering tv mm) Åke Andersson

+4670-5795440 akeand41@gmail.com

Media – spotter (kablering tv mm) Seth Persson

+4670-2451093 seth.persson@comhem.se

Media – IT/Telecomsupport Urban Svensson

+4670-86228654 svensson_urban@hotmail.com

Media – TV Compound Media /HB service Jens Norrlund

+4670-3239092 jens@bnio.se

OC Tävlingssekretariat Marianne Tharaldsson

+4670-6410750 marianne.tharaldsson@hotmail.com

OC Tävlingsledare Ulrika Öberg

+4670-3123324 ulrika.oberg@skidskytte.se

OC Mediachef Marlene Ström

+4670-5493923 marlene.strom@skidskytte.se

OC Ass tävlingsledare Malin Jonsson

+4670-6261990 malin.m.jonsson@miun.se

OC Funktionärsservice Michael Brovinger

+4670-5691909 funktionar@skidskytte.se

OC Arenachef Bosse Jonsson

+4670-2177773 bosse.jonsson@skidskytte.se

OC Logi Chef Jessica Thylin

+4670-2030166 jessica.thylin@visitostersund.se

OC Logistik Chef Crister Wedin

+4670-6732758 christer.wedin@skidskytte.se

OC Säkerhet Chef Åke Hjelm

+4670-6074390 ake.hjelm@telia.com

OC Säkerhet Chef ass Bertil Åström

+4670-3179425 ber50ast@gmail.com

OC Marknad/Event – Chef Camilla Ingerhed

+4670-6973033 camilla.ingerhed@skidskytte.se

OC – Marknad/Sponsorservice chef Joakim Samuelsson

+4670-5798508

OC – Marknad/Event – Chef Lisa Engman

+4670-6781824 lisa.engman@skidskytte.se

Säkerhet – ackrediteringskontroll Kia Flykt

+4670-3269496 Kia.blomkvist@tele2.se

Säkerhet – ackrediteringskontroll Britt-Marie Eliasson

+4670-3785040 stisse.bme@gmail.com

Säkerhet – ackrediteringskontroll, Sonja Pedersén

+4670-3984507 svanamyra@hotmail.com

Säkerhet – ackrediteringskontroll Tä Johansson

+4670-6237024

Säkerhet – ackrediteringskontroll Jan Crister Johansson

+4670-5547723 jan.maret@live.se

Säkerhet – ackrediteringskontroll Heléne Åkerlind

+4673-2751434 Helene.akerlind@hotmail.com

Säkerhet – bevakning Kurt Noteby

+4670-2679440 kurt.noteby@hotmail.se

Säkerhet – handikappservice Sven-Olof Gustafsson

+4670-3843060 svenolof.gustafsson@comhem.se

Säkerhet – handikappservice Ivan Eriksson

+4673-0638357 iivan.eriksson@gmail.com

Säkerhet – nattpatrull Bosse Thorhuus

+4670-5085503 bosse.thorhuus@comhem.se

Säkerhet – publikvärdar Gun-Marie Malmrot

+4670-6425927 gunmarie.malmrot@gmail.com

Säkerhet – sjukvård Agneta Söderlund

+4670-3648722 agneta.soderlund@regionjh.se

Säkerhet – sjukvård Maria Östling

+4670-5575474 maria_ostling82@hotmail.com

Tävling – ackrediteringskontor Marie Fastesson

+4670-6930399 marie.fastesson@gmail.com

Tävling – ackrediteringskontor Ewa Mäkitalo

+4670-3723517 ewa.makitalo@gmail.com

Tävling – antidopingskontroll Nils-Gustaf Nilsson

+4670-6049799 nilsgustaf@gmail.com

Tävling – antidopingskontroll Martin Knutsson

+4670-3026927 gmartin.knutsson@bredband.net

Tävling – antidopingskontroll Anne Östlund

+4670-3077510 anne.em.ostlund@gmail.com

Tävling – föråkare Pontus Jansson

+4672-2352447 pontus.jansson.94@hotmail.com

Tävling – nationsvärdar Jean-Pierre

+4607-22250797 jplevy@telia.com

Tävling – nationsvärdar Axel Dettner

+4670-5567367 axel.dettner@hotmail.com

Tävling – sekretariat Maria Rosell

+4670-3289867 maria.rosell@comhem.se

Tävling – sekretariat Catharina Karlstrand

+4670-3286664 catharina.karlstrand@gmail.com

Tävling – skjutvall Krister Lövenius

+4670-6006482 Krillet20@gmail.com

Tävling – skjutvall Magnus Jonsson

+4670-6452814 magnus.jonsson@wsp.com

Tävling – skjutvall Lars Evert Nilsson

+4670-6781146 larsevert.1950@gmail.com

Tävling – spår Lars-Erik (Larsa) Jonsson

+4670-3753707 larsa.jonsson@bahnhof.se

Tävling – spår Thomas Johansson

Tävling – spår Bertil Nordqvist

+4670-2665577 bertil.nordqvist@hotmail.com

Tävling – start & mål Christin Rudh

+4670-6055361 christin.rudh@gmail.com

Tävling – start & mål Henrik Lindqvist

+4670-5687120 henkebenkelindqvist@gmail.com

Tävling – straffrunda Jan Rudolfsson

+4670-3808078 jannerudolfsson53@gmail.com

Tävling – straffrunda Alf Arnqvist

+4670-5678324 alf.arnqvist@gmail.com

Tävling – tidtagning Joakim Cardegren

+4672-2215577 joakim.cardegren@bredband2.com

Tävling – tidtagning Sven-Gunnar Olsson

+4670-554924 svengunnar.olsson@gmail.com

Tävling – vallabod / Teamservice Mats Strandfors

+4670-6598553 mstrandfors@hotmail.com

Tävling – vallabod / Teamservice Mats Blom

+4670-2849005 mats.blom@telia.com

Tävling – Helpdesk Emma Söderström

+4670-6282602 Emma.maria.soderstrom@gmail.com

Parkering Mattias Jaktlund

Städ Jan Forsgren

+4670-3371105

Marknad / Event / VM guide Göran Schylander

+4670-6917245 goran.schylander@tele2.se

Future Stars Therese Karlsson

+4670-3308133

Arenaproduktion Per Wiklander

+4670-6885387 per.wiklander@skidskytte.se

2019-03-13T18:39:38+00:00