Gruppledare

Alla funktionärgrupper har en gruppledare, den personen som är din närmaste informatör. Se till att ha den personens kontaktuppgifter sparad på din telefon. Förslagsvis både mail och telefonnummer.

Söker du kontakt med någon annan gruppledare kan du alltid ta hjälp av Funktionärservice, som har de senaste uppdaterade kontaktlistorna. Under evenemangets dagar hittar du funktionärsservice i publiktältet där funktionärer äter. 

 

GRUPPLEDARE Förnamn Efternamn Mobiltelefon E-post
President OC Patrik Jemteborn +46706712008 patrik.jemteborn@skidskytte.se
Volunteers Chief / OC Caroline Olsen 072 549 82 31 caroline.olsen@skidskytte.se
Access Control chief Britt-Marie Eliasson +46703785040 stisse.bme@gmail.com
Accommodation / OC Jessica Thylin +46702030166 jessica.thylin@visitostersund.se
Accreditation Office   asst. Marie Fastesson +46706930399 marie.fastesson@gmail.com
Accreditation Office Chief Ewa Mäkitalo 46703723517 ewa.makitalo@gmail.com
Arena Chief / OC Magnus Monwall +46722404707 Magnusmonwall@gmail.com
Cash desk /Tickets Chief / OC Camilla Ingerhed +46706973033 camilla.ingerhed@skidskytte.se
Cash Desk/Ticket Sales Agneta Hedlund +46703227076 mab.hedlund@gmail.com
Catering – admin. Eva Stambeij +46706540298   stambej51@gmail.com  
Catering Chief Kjell Strömberg 072 549 82 50 stromberg.kjell52@gmail.com
Ceremony Arena prod. Chief / OC Beatrice Olsson +46706021244 beatrice.olsson@skidskytte.se
Communication Sara Wemstad +46735126439   sara.wemstad@gmail.com  
Competition Chief / OC Ulrika Öberg +46703123324 ulrika.oberg@skidskytte.se
Competition Chief asst. / OC Malin Jonsson +46706261990 malin.m.jonsson@miun.se
Competition Office  Catharina Karlstrand +46703286664  catharina.karlstrand@gmail.com
Competition Office    Maria Rosell +46703289867 maria.rosell@comhem.se
Competition Office / OC Marianne Tharaldsson +46706410750 marianne.tharaldsson@skidskytte.se
Course Chief asst. Lars-Erik (Larsa) Jonsson +46703753707 larsa.jonsson@bahnhof.se
Course Chief Chief Christin  Ruch +46706055361   christin.rudh@gmail.com  
Doping Control asst. Nils-Gustaf Nilsson +46706049799 nilsgustaf@gmail.com
Doping Control Chief Anne Östlund +46703077510   anne.em.ostlund@gmail.com
EL Peter Sandberg +46706808590 psandberg1955@gmail.com
First Aid Agneta Söderlund +46703648722 harrvik@hotmail.com
Handikappservice Sven-Olof Gustafsson +46703843060 svenolof.gustafsson@comhem.se
Infront staff Chief Therese Carlsson +46703308133   thess.mobile@me.com  
IT/Tele/Radio Urban Svensson +46708628654 urban.z.svensson@lansstyrelsen.se
Lanthandeln (servicegruppen) Sune Jansson 072-220 42 08 jansson.sune@hotmail.com  
Logistics Chief / OC Björn Skogh +46706208138 bjorn@bjorniskogh.se
Marketing Chef / OC Lisa Engman +46706781824 lisa.engman@skidskytte.se
Media Chief / OC Jessica Bollnert +4792696058 jessica@bollnert.com
Public Village Chief Martina Ferdér +4795853224 martina.ferder@gmail.com
Public village Infopoint Jean-Pierre LEVY +460722250797 jplevy@telia.com
Security Cheif / OC Bertil Åström +46703179425 ber50ast@gmail.com
Shooting Range admin. Lars-Evert Nilsson +46706781146   larsevert.1950@gmail.com 
Shooting Range Chief Krister Lövenius +46706006482 Krillet20@gmail.com
Shuttle Service Chief Maria Lönnborg +46768175881 m.lonnborg@hotmail.com
Shuttle Service Chief asst. Britt-Marie Frisell +46705466957   brittmariefrisell@gmail.com  
Sponsor Village Chief / OC Joakim Samuelsson +46 70 5798508 jsamuelsson@hotmail.com
Spotter (kablering tv mm) Åke Andersson +46705795440 akeand41@gmail.com
Spotter (kablering tv mm) Chief Seth Persson +46702451093   seth.persson@comhem.se 
Timekeeping Joakim Cardegren +46722215577 joakim.cardegren@bredband2.com
Timekeeping Sven-Gunnar Olsson +4670554924 svengunnar.olsson@gmail.com
TV Coordinator Sofia Angantyr 070-338 58 59 sofia.angantyr@skidskytte.se
Wax Cabin Service Rolf Häggström +46727009051   roffe@sorekonsult.se  
2019-11-25T10:20:35+00:00